40 let Sdružení pro výstavbu silnic

Na devíti informačních panelech si Sdružení pro výstavbu silnic připomíná 40 let od svého založení 1. dubna 1981. V současné době má 51 členů, z toho 2 čestné. Členské organizace se zabývají výstavbou, rekonstrukcemi a údržbou dálnic, silnic, mostních objektů a souvisejících staveb. Část členských firem se věnuje projektováním dálnic a silnic, inženýrskou a poradenskou činností v oboru silničního stavitelství, činností silniční laboratoře, výrobou a prodejem stavebních materiálů, výrobků, strojů a zařízení včetně potřebné servisní činnosti.

Na výstavě jsou prezentovány hlavní výsledky činnosti Sdružení pro výstavbu silnic, mezi které patří pořádání odborných akcí  – konferencí a seminářů (Asfaltové vozovky, Podkladní vrstvy a podloží vozovek, a Projektování pozemních komunikací), školení SENS a STEPS, monotematických odborných akcí.  V rámci ediční činnosti pak poskytují informace pro členy Sdružení, vydávají čtvrtletní zpravodaj SILNICE MOSTY a řadu dalších odborných publikací. Začátkem července 2020 spolu s BESIPEM spustily členské organizace Sdružení také bezpečnostní kampaň s názvem „Nejsme ve válce, musíme to všichni přežít“, která má upozornit řidiče na ohleduplnost k silničářům, kteří pracují na stavbách, a také k pracovníkům údržby silnic.

Výstava bude pro návštěvníky zpřístupněna od 25. května 2021 v Malém výstavním sále Muzea silnic a potrvá do konce roku.